Mersin Narenciye Festivali

 

Uluslararası Mersin Narenciye Festivali

Türkiye’nin ilk meyve giydirmeli festivali olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali her yıl kasım ayının ilk haftasında düzenlenmektedir.

Mersin ilimizin Akdeniz’e bakan en güzel bulvarlarından olan Adnan Menderes Bulvarı’nda festival için ayrılan alanda denizin iyot kokusuyla narenciyenin muhteşem kokusu ve dekorları eşliğinde düzenlenmektedir.

Üç gün boyunca düzenlenen ve yerli yabancı binlerce kişinin katıldığı açılış korteji ile başlayan Mersin Narenciye Festivali süresince konserler, yerli ve yabancı dans gruplarının performansları, onlarca şefin sunum yaptığı gastroshowlar, su jeti ve flyboard şampiyonası gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Mersin Narenciye Festivali’ne katılanlar Ana gastroshow alanında kurulmuş özel sahnede Türkiye’nin dört bir tarafından gelen onlarca şef tarafından narenciyeli lezzetler konsepti ile hazırlanan yemekleri izleyenlerken, festival alanı boyunca kurulan stantlarda, farklı sektörlerden birçok Mersinli üreticinin ürünlerini görme, tatma ve satın alma imkanını da bulmaktadır.

Narenciye ürünümüzü yerel, ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak, Narenciye meyvelerinin tüketimini artırmak ve marka değerini yükseltmek, Mersin tanıtımı ve ilimize dikkat çekmek, İlde turizmin canlandırılmasına destek olmak gibi başlıca ana amaçları olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız;

www.mersinnarenciyefestivali.com