Üyelik Avantajları

 

Üyelik Avantajları; 

TÜROFED ( Türkiye Otelciler Federasyonu)’ na bağlı olarak faaliyet gösteren ÇUKTOB (Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) ‘ne üye olabilmek için öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığından veya ilgili kurumdan Turizm İşletme Belgesi sahibi  olunması gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığından veya ilgili kurumdan belgeli turistik tesisler içerisinde Otel, Motel, Tatil Köyü, Butik Otel, Özel Belgeli, Günübirlik Tesis, Gastronomi Tesisi, Restoran, Bar, Cafe v.b. işletmeler yer almaktadır.

ÇUKTOB’a üye olmakla aynı zamanda TÜROFED çatısı altına girilmiş sayılmaktadır. TÜROFED çatısı altında Türkiye bazında, ÇUKTOB çatısı altında da bölgesel bazda ülke turizminde yapılan çalışmalar hakkında üyeler bilgilendirilmektedir.

Yönetim olarak bölge turizmini ve üyelerini temsilen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diğer Bakanlıklar, Valilikler, Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Örgütleri ve TÜROFED tarafından düzenlenen sektörle ilgili toplantılara katılır, bölgesel sorunları dile getirir ve alınan kararlar hakkında üyelerini bilgilendirir. Bakanlık düzeyinde üyelerini temsil eder.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belli zamanlarda yapılan sınıflandırma çalışmalarında Bakanlıkla birlikte sektör temsilcisi olarak denetlemelere katılır.

Valilikler, İl Kültür Turizm Müdürlükleri ve ilde bulunan diğer resmi kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde üyelerinin sorunlarının çözümünde yardımcı olur.

Yurt içi ve Yurt dışı fuarlara katılır, bölgeyi tanıtıcı dijital ortamlarda ve yazılı olarak ta broşürler, kitaplar basılmasını ve dağıtılmasını sağlar. Fuarlarda bulunan stantlarda üye işletmelerin kendilerini tanıtma ve pazarlama imkanlarını sağlar.

Bölgesel bazda turizmin gelişmesi için çeşitli faaliyetlerde bulunur ve yapılacak projelerde aktif olarak yer alır

Birliğimizin üyelerin menfaatlerinin korunması, mağdur duruma düşmemeleri için yürüttüğü çalışmalar içerisinde en önemlilerinden biri şüphesiz Müzik Eserleri Yasası ile ilgili olandır. Birliğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli üye tesislerimizde mekanik ve/veya canlı olarak icra edilen müzikler konusunda hak talep eden Müzik Eserleri Meslek Birlikleri MESAM, MSG, MÜ-YAP, MÜYOR-BİR ile TÜROFED çatısı altında bugüne kadar sürdürdüğü çalışmalar sonucunda anlaşma sağlanmış ve üyelerimizin en az zararla meslek birlikleri ile sözleşme yapmaları sağlanmaktadır.