Hayat Durmaz Değişim Her Daim

Anlamındaki Sen ve Biz
Eylül 3, 2018

Hayat Durmaz Değişim Her Daim

Hayatta önemli olan şey ne? Sen mi, ben mi, o mu? Para mı, aşk mı, kariyer mi? Biz mi, siz mi, onlar mı? Yoksa hiç birisi mi?
Bu hayatta en önemli şey İNSAN. İnsanda ise ruh. Ruhunuzu besleyin. Mutlulukla, huzurla, sağlıkla, paylaşımla, anlayışla, vicdanla, gelişim ile besleyin. Geç değil hiçbir şey için. Şu an başlayın dönüşüme. Değişime açın kapılarınızı. Farklılıkları görün ve zenginliği hissedin. Her an, her yerden, herkesten ve her şeyden bir şeyler öğrenebilme ihtimalinize sevinin, delirin. Öğrendikçe derine inin, hep daha derine. Karşınızdaki anlasın o anı ne kadar yaşadığınızı göz bebeklerinizin büyümesinden.
Hepimiz farklıyız ve farklılıklarımız ile bütün, bir arada ve zenginiz. Bu zenginliği arttırmak ise ancak gelişmemizle mümkün. Gelişmek ise farkındalıklarımızla paralel bir eksende seyreder. Farkındaysak isteyip çabalarız; değilsek sadece bir hamster misali çarkta döner dururuz. Hatta onun aldığı keyfin aksine sıkılır, yorulur, vazgeçeriz.
O zaman ne ala. Hadi başlayalım, farkındalığımızı arttıralım ve değişelim. Öğrenilecek ne de çok şey varmış, okunacak ne çok kitap, gidip görülecek ne çok yer varmış diyelim. İlgi alanlarımızın keşfine çıkalım, durmayalım. Hayat durmaz, değişim her daim.
Doğa bize ayna olsun ve kendimizi bulalım. Onun harikulade dengesiyle uyumlanalım. O muhteşem sistemin bir parçası olalım. Hatta kendisi olalım. Yarınımız bugünümüzden farklı anlamlar taşısın.