İmkansızı Düşünüp Mümkünden Vazgeçme

Gökkuşağı Misali
Eylül 3, 2018

İmkansızı Düşünüp Mümkünden Vazgeçme

Elephant Lifted by Balloons - Achievement Concept

Hayatlarımız akan su misali yerinde durmaz. Hep yola devam eder. Bir damla su kalana kadar gidecek bir yol, bir yer bulur.

Peki, bizler bu akan suyun neresindeyiz? Dışarıdan mı izliyoruz akışımızı, yoksa o anda orada mıyız? Dahil olup anı mı yaşıyoruz, yoksa yitip gitme endişesiyle sürekli düşünür mü buluyoruz kendimizi? İmkansızda savrulup mümkünden vaz mı geçiyoruz?

Nietzsche’nin söylemiş olduğu ve benim de çok sevip, anlamına yürekten inandığım bir cümleyi paylaşmak istiyorum sizlerle: “Nedeni güçlü olan nasılını bulur.” Eğer hayatta bir yaşam amacınız var ise; bir şeyler başarmak ya da başarılarınızı katlamak; değerlerinizi istediğiniz gibi yaşamak, sevmek, iz bırakmak, eğlenmek, hayatta kalmak ya da her ne olursa olsun, akıp gider ve yolunuzu bulursunuz. Yolunuzda giderken önünüze çıkan engellerle büyür, gelişir, öğrenir ve mümkünlerle karşılaşırsınız. Görmek istemez, gelişime kendinizi kapatır ve ya her hangi bir sebepten dolayı görmezden gelirseniz, dört bir yanınızı imkansızlıklar kaplar ve gözünüzün önünde ışıl ışıl parlayan mümkünleri göremezsiniz. Ne diyor benim canım öğretmenim Nuri Murat Avcı “İmkansızı düşünüp mümkünden vazgeçme.”

Hayatta derinden, özden istenen her şey mümkün, bununla birlikte gülümsemek en mümkün. Ne olursa olsun gülümse. Gülümsemenin bedenen ve ruhen katkısının paha biçilemez olduğunu bugün gör, hisset ve fark et. Özverili, azimli ve umut dolu ol.

Unutmayın! Bir damla su dahi olsanız, VARSINIZ!

SİZ VARSANIZ HER ŞEY MÜMKÜN!