Nukte Gündoğdu Kimdir ?

Merhaba,

Tam 32 yılı devirip 33üme basmaya hazırlanırken bu harikulade senede sizlerle buluşuyor olmak benim için hediyelerin en güzeli olacak. Aranızda olmak, paylaşımda bulunup iletişimde kalmak beni BEN yapacak ve sizler ise bunun kilit parçası olacaksınız.

Ben Nükte Gündoğdu. Eğitim-Öğretim hayatıma herkes gibi öğrenci olarak başladığım yolda şu an sizlere 12. Yılına girmeye hazırlanan bir İngilizce öğretmeni olarak seslenmekteyim. Sonsuz öğretme hazzım bir tarafta dursun hiç bitmeyecek bir öğrenme aşkıyla yanıp tutuşan ve bunun sonucunda kendini “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. sınıf öğrencisi” olarak bulan, aynı zamanda değişmeyen tek şeyin değişimin ta kendisi olduğunu bilip, akışta kalırken merak edip ekleyerek yoluna devam eden bir insanım.

Canım ailemin paha biçilmez manevi katkılarıyla, çok emek vererek İngiltere’nin en donanımlı okullarının birinden almaya hak kazandığım, tüm dünyada heyecan verici öğretim fırsatlarının kapısını açan, küresel anlamda kabul görüp son derece tatmin edici bir öğretim kariyeriyle birlikte yurt dışında yaşama ve çalışma fırsatı sunan “CELTA” sertifikam olsa da, her zaman ülkemin çocukları ve gençleri için ne yapabilirimin peşinde koştum. Bir hobi olarak gördüğüm mesleğimde onların hayatına dokunmayı seçtim. Düşünsenize her gün uyandığınız bir mesleğiniz var ve o meslek “ÖĞRETMENLİK”. Bir ülkenin “CAN DAMARI” . Eğer bir ülkeyi içinden çıkılmaz anlara sürüklemek isterseniz işte o zaman eğitimiyle oynamaya başlarsınız. Biz öğretmenler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır” sözünün öncelikle anlamını iyice kavramalı, sonrasında ise bu güvenin hakkını vermeliyiz. Mutlu, huzurlu, saygılı ve bütün olmayı başarabilmiş bir toplum için mesleğimizi sevmekten öte onu en derinden anlayarak yaşamalıyız. Biz öğretmenler “Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” diyen en önemli liderin evlatlarıyız. Bu güven bizim içimizde de olmalı ve yolumuza her daim ışığında devam etmeliyiz.

Hayatımızı yaşıyoruz mesleklerimizin yanı sıra. Herkesin hayatında, aklına gelen her seçiminde karar alışını etkileyen değerleri var. Mesela; her adımımda beni etkileyen, canlılık, huzur, gülmek, aile, kişisel gelişim, onarmak gibi değerlerim var. Kendi değerlerimizin farkına varıp yaşam amacımızın değerlerimizle örtüşüp örtüşmediğini değerlendirerek yolumuza, ayaklarımız yere sağlam bir şekilde basarak devam edebiliriz. Güçlü ve zayıf yönlerimizi keşfedip zayıf yönlerimizi güçlendirebiliriz. Fırsatları kaçırmadan göz önüne alıp tehditleri fırsatlara çevirebiliriz. Anın gücünü geleceğe taşıyabiliriz. İstersek her şeyi yapabiliriz. Yeter ki nedenimiz güçlü olsun, nasılını mutlaka buluruz. Bu satırları bu kadar güvenle yazıyor oluşum profesyonel koç olmaya karar verip Adana’da işini aşkla yapan bir ekip ile tanışmış olmamdandır. PROFESYONEL KOÇ olarak ben; sizinle beraber çıkacağım yolda yaratıcı düşünmenizi sağlayarak sizde var olan cevapların farkına varmanız ve potansiyelinizi keşfetmeniz için varım. Öte yandan başarılarınızı daha da katlamak isteyişinizi, başarısızlıklarınızı, seçim yaparken zorlanışınızı ya da her ne isterseniz konu edebiliriz. Yeter ki siz değişime açın kapılarınızı.

Son olarak hayatta en önem verdiğim şeyi paylaşmak istiyorum sizlerle. Dinlemek. Dinlemeyi bilmeli önce insan. Anlamak ve öğrenmek istiyorsa önce dinlemeli. Ne demiş Oliver Wendell Holmes: " Bilginin doğal sonucu konuşmak, bilgeliğin ayrıcalığı ise dinlemektir."